O Cordě - o co tady jde, proč se kurz pořádá

CORDA :: Čekatelský lesní kurz pro rovery

Zjistil jsi význam slova "Corda"
Cítíš se na roverský tábor žitý v ekumenickém duchu
Ztotožňuješ se s heslem "Žiji, abych sloužil"
Toužíš po romantice a hlubším poznání kořenů skautingu
Chceš posunout hranice svých možností a znalostí
Chceš se v krásném prostředí přírody připravit k čekatelským zkouškám?

 

Odpověděl jsi na všechny otázky kladně? V tom případě je nejvyšší čas přihlásit se! Corda je určena pro mladé muže od 16 let (min. ročník narození 2003) a je koncipována jako čekatelský lesní kurz. Zajímavými formami nabízí zvládnutí větší části požadavků čekatelské zkoušky, kterou je možno kurz zakončit. Vedle toho je kurz zaměřen na roverské zážitky v táborovém životě uprostřed přírody. Součástí je úvod do roveringu - představení možných cest.

Na základě dobrých zkušeností budeme pracovat v malých skupinkách podle oddílového zaměření - na vlčata, skauty a rovery. Nabídneme inspiraci a návody pro vedení družiny, přípravu programu, zásobu nových her a dalších aktivit. Ve společných diskuzích budeme hledat odpovědi na problémy, které právě tvůj oddíl nebo družinu trápí.

Kurz představuje patrony roverů - sv. Pavla a další osobnosti nejen skautského světa, součástí bude alternativní duchovní program pro hledající. Kromě témat souvisejících s čekatelskou zkouškou nechybí skautská praxe, rukodělná činnost, velké hry, sport, lana, lukostřelba, debaty, výzvy, recese a možná přijde i ......... (nejedno překvapení).

Kurz vedou instruktoři a elévové, kteří si Cordou také prošli. Po celou dobu kurzu bude přitomen kněz. Chystáme se pozvat nejednoho významného hosta.LETÁK ČLK CORDA

 

 

Video o životě na kurzu

Další informace v sekci CORDA 2019 nebo na Facebook.com/Corda.cz.

 

Pořadatelem kurzu je:
Junák - český skaut, středisko Doubravka Chotěboř, z. s.
Svojsíkova 253, 583 01 Chotěboř
evidenční číslo: 610.23